29 Görüntülenme
Paris Texas
8.1 IMDB Puanı

Paris Texas

(Paris, Texas)
Kategori
Yönetmen
Senaryo L.M. Kit Carson, Sam Shepard, Walter Donohue
Ödüller 1 BAFTA Award16 wins & 11 nominations total.Won 1 BAFTA Award16 ödül & 11 Adaylık. total
Paris Texas izle ⭐ Paris Texas 1984 - Almanya yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Paris, Texas, 1984 yapımı bir Alman-Amerikan drama filmidir. Wim Wenders tarafından yönetilen filmde Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski ve Dean Stockwell rol almaktadır. Film, Travis Henderson adında bir adamın, yedi yıl ortadan kaybolduktan sonra ailesini bulmak için Los Angeles'a dönmesini konu alır.

Film, Travis'in çölde yürürken bulunmasıyla başlar. Travis, hiçbir şey hatırlamamaktadır ve konuşmamaktadır. Travis'in kardeşi Walt, onu Los Angeles'a götürür ve Travis'in oğlu Hunter'ı ve eski karısı Jane'i bulmaya çalışır.

Travis, zamanla konuşmaya başlar ve geçmişini hatırlamaya başlar. Travis, Jane'i terk ettiğini ve Hunter'ı bir yetimhaneye bıraktığını hatırlar. Travis, Jane'i bulmak ve onunla yeniden bir araya gelmek ister.

Travis ve Jane, sonunda bir araya gelirler. Travis, Jane'e olan aşkını yeniden keşfeder ve Hunter'ı geri kazanmak için çabalar. Film, Travis'in ailesine yeniden kavuşmasıyla sona erer.

Paris, Texas, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Film, Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülüne aday gösterildi ve Altın Ayı ödülünü kazandı. Film, Wim Wenders'in en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın