300 Görüntülenme
Percy Jackson: Şimşek Hırsızı
5.9 IMDB Puanı

Percy Jackson: Şimşek Hırsızı

(Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Craig Titley, Rick Riordan
Percy Jackson: Şimşek Hırsızı izle ⭐ Percy Jackson: Şimşek Hırsızı (Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief) 2010 - Amerika yapımı Aile, Fantastik ve Macera filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Percy Jackson (Logan Lerman), DEHB ve disleksi hastası, görünüşte sıradan bir gençtir. Ancak Yunan tanrısı Poseidon'un oğlu olduğunu öğrendiğinde hayatı büyük bir değişime uğrar. Bu vahiy onu güçlü tanrıların ve efsanevi yaratıkların gerçek olduğu Yunan mitolojisi dünyasına sürükler .

Film, tanrıların kralı Zeus'un, Percy'yi Olimpiyat cephaneliğindeki en güçlü silah olan şimşeği çalmakla suçlamasıyla başlar. Deniz tanrısı Poseidon'un oğlu olduğu için Percy'ye şüphe düşer ve Zeus, Poseidon'un kendisine komplo kurduğundan şüphelenir.

Üzerindeki suçlamayla Percy, çalınan şimşeği geri almak ve adını temize çıkarmak için tehlikeli bir göreve çıkar. Ona en yakın arkadaşı, yarı insan, yarı keçi olan satir Grover Underwood (Brandon T. Jackson) ve bilgelik tanrıçası Athena'nın kızı Annabeth Chase (Alexandra Daddario) eşlik ediyor.