196 Görüntülenme
Prestij
8.5 IMDB Puanı

Prestij

(The Prestige)
Kategori
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan, Christopher Priest
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 6 ödül & 45 adaylık. total
Prestij izle ⭐ Prestij (The Prestige) 2006 - İngiltere yapımı Bilimkurgu, Dram ve Gizem filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Prestige, Christopher Nolan tarafından yönetilen ve 2006 yılında gösterime giren bir Amerikan gizem filmidir. Film, 19. yüzyılda Londra'da yaşayan iki sihirbazın, birbirlerini alt etme mücadelesini konu alıyor.

Film, Robert Angier (Hugh Jackman) ve Alfred Borden (Christian Bale) adında iki sihirbazın hikâyesini anlatıyor. Angier ve Borden, gençliklerinde birlikte çalışırlar ve birbirlerine çok yakın arkadaş olurlar.

Ancak, Angier'in eşi Julia (Piper Perabo), bir gösteri sırasında kaza sonucu ölünce, Angier, Borden'i suçlu tutar ve aralarındaki dostluk düşmanlığa dönüşür. Angier ve Borden, birbirlerini alt etme uğruna, giderek daha tehlikeli yollara başvurmaya başlarlar.

The Prestige, Christopher Nolan'ın en başarılı filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Film, zekice yazılmış senaryosu, görsel efektleri ve oyunculukları ile izleyicileri büyülüyor.