208 Görüntülenme
Robin Hood
7.5 IMDB Puanı

Robin Hood

(Robin Hood)
Senaryo Larry Clemmons, Ken Anderson, Vance Gerry
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 2 adaylık. total
Robin Hood izle ⭐ Robin Hood 1973 - Amerika yapımı Animasyon, Macera ve Komedi filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. Robin Hood, 1973 yapımı bir Amerikan animasyon filmidir. Walt Disney Pictures tarafından üretilmiş ve Buena Vista Distribution tarafından dağıtılmıştır. Film, Robin Hood'un maceralarını hayvanlarla tasvir eden bir uyarlamasıdır.

Film, İngiltere'de geçmektedir. Kral Richard Aslan, Haçlı Seferleri'ne katılmak için ülkeyi terk etmiştir. Kralın yerine geçen kardeşi Prens John Tilki, tahtı ele geçirmek için fırsat kollamaktadır. Prens John, halka ağır vergiler koyar ve Nottingham Şerifi Kurt'u kullanarak halkı ezdirir.

Bu sırada, Robin Hood Tilki, Küçük John Ayı, Keşiş Tuck Porsuk ve Alan-a-Dale Horoz, Prens John'a karşı direnişe başlar. Robin Hood, Sherwood Ormanı'nda yaşayan yoksullara yardım eder ve zenginlerden aldıkları parayı onlara geri verir.

Prens John, Robin Hood'u yakalamak için her yolu dener. Ancak Robin Hood, her seferinde Prens John'un elinden kurtulmayı başarır. Sonunda, Robin Hood, Prens John'u tahttan indirir ve Kral Richard'ın yerine geçirir.

Film, Robin Hood'un maceralarının yanı sıra, adalet, eşitlik ve yardımseverlik gibi temaları da işlemektedir. Film, günümüzde de milyonlarca izleyici tarafından sevilerek izleniyor.