110 Görüntülenme
Schindler’in Listesi
9.0 IMDB Puanı

Schindler’in Listesi

(Schindler's List)
Kategori
Senaryo Thomas Keneally, Steven Zaillian
Ödüller 7 Oscar Kazandı. 91 ödül & 49 adaylık. total
Schindler'in Listesi izle ⭐ Schindler'in Listesi (Schindler's List) 1993 - Amerika yapımı Biyografi, Dram ve Tarih filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Schindler'in Listesi, 1993 yılında Steven Spielberg tarafından yönetilen ve Steven Zaillian tarafından yazılan, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nda Oskar Schindler'in 1100 Yahudi'yi Auschwitz toplama kampından kurtarma çabalarını konu alan bir drama filmidir. Film, Thomas Keneally'nin 1982 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Film, 1939'da Çekoslovakya'da başlar ve Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının hikayesini anlatır. Schindler, başlangıçta Nazi Partisi'ne katılır ve Polonya'da bir fabrika satın alır. Fabrikasında Yahudi işçileri çalıştırmaya başlar ve zamanla onların acılarını görür. Schindler, Yahudi işçilerin hayatını kurtarmak için bir liste hazırlar ve bu liste sayesinde 1100 Yahudi, Auschwitz'ten kurtulur.

Schindler'in Listesi, II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan soykırım hakkında önemli bir filmdir. Film, Schindler'in kahramanlığını ve Yahudilerin yaşadıklarını gözler önüne serer. Film, 12 dalda Oscar'a aday gösterilmiş ve dokuzunu kazanmıştır. Bunlar arasında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo ödülleri de vardır.