3 Görüntülenme
Şeytan Ruhlu İnsanlar
8.1 IMDB Puanı

Şeytan Ruhlu İnsanlar

(Diabolique)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 117 dakika
Kategori
Senaryo Pierre Boileau, Thomas Narcejac, Henri-Georges Clouzot
Ödüller 5 ödül
Şeytan Ruhlu İnsanlar izle ⭐ Şeytan Ruhlu İnsanlar (Diabolique) 1955 - Fransa yapımı Dram, Korku ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. 1955 yapımı Diabolique, karısına ve okuldaki metresine karşı şiddet uygulayan bir okul müdürünün cinayet planını anlatan bir gerilim filmidir.

Film, Fransız banliyösünde bir yatılı okulda geçiyor. Okulun müdürü Michel Delassalle (Paul Meurisse), karısı Christina (Véra Clouzot) ve okuldaki öğretmenlerden biri olan Nicole (Simone Signoret) arasında bir aşk üçgeni vardır.

Michel, Christina'ya ve Nicole'e karşı şiddet uygulamaktadır. Christina, bu şiddete dayanamayıp, Nicole ile birlikte Michel'i öldürmek için bir plan yapar.

Plana göre, Nicole Michel'i zehirleyecek ve Christina onu banyo küvetinde boğacaktır. Plan başarılı olur ve Michel'in cesedi okulun bahçesindeki bakımsız havuza atılır.

Ancak, cesedin kaybolması, polisin dikkatini çeker. Polis, Christina ve Nicole'i sorgular ve iki kadın da cinayeti reddeder.

Ancak, polis soruşturmayı sürdürür ve sonunda gerçeği ortaya çıkarır. Christina ve Nicole, cinayeti birlikte işlediklerini itiraf eder.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın