18 Görüntülenme
Sol Ayağım
7.8 IMDB Puanı

Sol Ayağım

(My Left Foot)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Shane Connaughton, Jim Sheridan, Christy Brown
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 23 ödül & 20 adaylık. total
Sol Ayağım izle ⭐ Sol Ayağım (My Left Foot) 1989 - İngiltere yapımı Biyografi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Sol Ayağım (1989), beyin felci ile doğmuş İrlandalı bir yazar ve sanatçı olan Christy Brown'ı (Daniel Day-Lewis) konu alan biyografik bir drama filmidir. Brown, resim yaptığı ve yazı yazdığı sol ayağı dışında vücudunu kontrol edemiyordu.

Film, engelinin üstesinden gelmek ve hayallerini gerçekleştirmek için mücadele eden Brown'ın çocukluktan yetişkinliğe kadar olan hayatını konu alıyor. Brown sık sık hayal kırıklığına uğruyor ve durumuna kızıyor ama asla pes etmiyor. Sanatsal yeteneklerini geliştirmesine ve dünyadaki yerini bulmasına yardımcı olan sevgi dolu ailesi ve arkadaşları tarafından desteklenmektedir.

Sol Ayağım, insan ruhunun gücüne dair dokunaklı ve ilham verici bir film. Bu, önünüze ne tür engeller çıkarsa çıksın, zorlukların üstesinden gelmenin ve hayallerinizi gerçekleştirmenin hikayesidir.

Film kritik ve ticari bir başarıydı ve iki Akademi Ödülü kazandı: Daniel Day-Lewis için En İyi Erkek Oyuncu ve Brenda Fricker için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın