42 Görüntülenme
Son Gösteri
8.0 IMDB Puanı

Son Gösteri

(The Last Picture Show)
Kategori
Senaryo Larry McMurtry, Peter Bogdanovich
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 19 ödül & 22 adaylık. total
Son Gösteri izle ⭐ Son Gösteri (The Last Picture Show) 1971 - Amerika yapımı Dram ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Last Picture Show (1971), 1950'lerin başında Teksas'ın küçük, ölmekte olan bir kasabasında geçen bir reşit olma filmidir. Film, iki lise son sınıf öğrencisi Sonny Crawford (Timothy Bottoms) ve Duane Jackson'ın (Jeff Bridges) okullarının son yıllarında, ilk aşklarında ve geleceğe dair hayallerinde yaşadıkları hayatları konu alıyor.

Sonny, dünyadaki yerini bulmaya çalışan, duyarlı ve içine kapanık bir çocuktur. Lise futbol koçunun ihmal edilen karısı Ruth Popper'a (Cloris Leachman) gizlice aşıktır. Duane, kasabanın en güzel kızı Jacy Farrow (Cybill Shepherd) ile çıkan popüler ve atletik bir çocuktur. Ancak Duane de huzursuzdur ve bildiği küçük kasaba hayatından daha fazlasını arzulamaktadır.

Film ilerledikçe Sonny ve Duane'nin hayatları giderek iç içe geçer. Sonny, Ruth'la bir ilişkiye başlarken Duane'nin Jacy ile ilişkisi gerginleşir. Her iki oğlan da sonunda liseden mezun olur ancak gelecekleri belirsizdir. Sonny yerel bir işi devralırken Duane orduya katılır.

Son Resim Gösterisi, masumiyetin kaybı, bir dönemin sonu ve değişen dünyada anlam arayışını konu alan dokunaklı ve dokunaklı bir film. Amerikan sinema tarihinin en ikonik sahnelerinden bazılarının yer aldığı, çok güzel çekilmiş ve oynanmış bir film. Film, gösterime girdikten sonra kritik ve ticari bir başarı elde etti ve iki Akademi Ödülü kazandı: Cloris Leachman'la En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve Ben Johnson'la En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın