1,040 Görüntülenme
Soysuzlar Çetesi
8.4 IMDB Puanı

Soysuzlar Çetesi

(Inglourious Basterds)
Kategori
Senaryo Quentin Tarantino
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 134 ödül & 172 adaylık. total
Soysuzlar Çetesi izle ⭐ Soysuzlar Çetesi 2009 - Almanya yapımı Macera, Dram ve Savaş filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Soysuzlar Çetesi, Quentin Tarantino'nun yönettiği ve yazdığı 2009 yapımı bir Amerikan spagetti Western aksiyon filmidir. Film, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgali altındaki Fransa'da geçiyor.

Filmin başrollerinde Brad Pitt, Christoph Waltz, Michael Fassbender, Eli Roth, Melanie Laurent, Diane Kruger, Daniel Brühl ve Til Schweiger yer alıyor. Pitt, Aldo Raine adında bir Yahudi-Amerikan Teğmeni canlandırıyor. Raine, Nazilere karşı misilleme yapmak için bir komando birliği kurar. Waltz, Hans Landa adında bir Nazi albayını canlandırıyor. Landa, Yahudileri avlamakla görevlidir.

Film, iki ana hikayeyi takip ediyor. Birinci hikaye, Raine'in ve onun komutasındaki Yahudi-Amerikan askerlerinin Nazilere karşı misilleme planlarını anlatıyor. İkinci hikaye, Shosanna Dreyfus adında bir Yahudi kadının, Naziler tarafından öldürülen ailesinin intikamını alma planlarını anlatıyor.

Soysuzlar Çetesi, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Film, Tarantino'nun yönetmenliği, oyunculukları, sinematografisi ve müziği için övgü topladı. Film, 8 dalda Oscar'a aday gösterildi ve en iyi senaryo, en iyi yardımcı erkek oyuncu (Waltz) ve en iyi kurgu dallarında ödül kazandı.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın