23 Görüntülenme
Steve Jobs
7.2 IMDB Puanı

Steve Jobs

(Steve Jobs)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Aaron Sorkin, Walter Isaacson
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 28 ödül & 114 adaylık. total
Steve Jobs izle ⭐ Steve Jobs 2015 - İngiltere yapımı Biyografi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Steve Jobs, 2015 yılında gösterime giren, Steve Jobs'un hayatını anlatan, başrolünü Michael Fassbender'ın oynadığı Amerikan yapımı biyografik drama filmidir. Film, Jobs'un üç önemli ürün lansmanından önceki olayları konu alıyor: 1984'te Macintosh, 1988'de NeXT ve 1998'de iMac.

Film, Jobs'un (Fassbender) Apple'daki kariyerinin başlangıcından itibaren, kişisel hayatı ve iş hayatı arasındaki gerilimlerini gözler önüne seriyor. Jobs, hem bir dahi hem de bir manyak olarak tasvir ediliyor. Zekası ve yaratıcılığı ile dünyayı değiştiriyor, ancak aynı zamanda hırslı, bencil ve yıkıcı bir insan olabiliyor.

Filmin yönetmenliğini Danny Boyle üstlenirken, senaryosunu Aaron Sorkin yazmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels, John Steen ve Michael Stuhlbarg yer alıyor.

Steve Jobs, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Rotten Tomatoes'da %83'lük bir puana sahip ve Metacritic'te 81 puana sahip. Film, Fassbender'ın performansı, Boyle'un yönetmenliği ve Sorkin'in senaryosu için övgü topladı.