158 Görüntülenme
Straight Outta Compton
7.8 IMDB Puanı

Straight Outta Compton

(Straight Outta Compton)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jonathan Herman, Andrea Berloff, S. Leigh Savidge
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 28 ödül & 40 adaylık. total
Straight Outta Compton izle ⭐ Straight Outta Compton 2015 - Amerika yapımı Biyografi, Dram ve Tarih filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Straight Outta Compton, 2015 yılında gösterime giren, Amerikan biyografik drama filmidir. Film, 1980'lerin ortalarında Los Angeles'ın Compton semtinde kurulan hip hop grubu N.W.A.'ın yükselişini ve düşüşünü konu alır. Film, adını grubun ilk stüdyo albümünden almaktadır.

Film, grubun kurucuları Eric Wright (Eazy-E), O'Shea Jackson Jr. (Ice Cube), Andre Young (Dr. Dre), Lorenzo Patterson (MC Ren) ve Antoine Carraby (DJ Yella) arasındaki ilişkileri ve yaşadıkları zorlukları anlatıyor. N.W.A., Compton'ın sokaklarında yaşadıkları deneyimleri ve polis şiddetini müziklerinde yansıtarak, gangsta rap tarzını yaratan ilk gruplardan biri oldu.

Ancak grubun başarısı, üyeleri arasındaki gerginlikleri de artırdı. Eazy-E, grubun diğer üyelerine göre daha fazla para kazanması nedeniyle diğer üyeler tarafından eleştirildi. Dr. Dre ve Ice Cube, Eazy-E'nin menajeri Jerry Heller'ın onları sömürdüğüne inanıyordu.

1991'de Ice Cube gruptan ayrıldı ve solo kariyerine başladı. Aynı yıl Dr. Dre de gruptan ayrıldı ve kendi müzik şirketini kurdu. N.W.A., 1996 yılında Eazy-E'nin AIDS'ten ölmesiyle birlikte dağıldı.

Straight Outta Compton, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Filmin oyunculuğu, yönetmenliği ve senaryosu övüldü. Film, dünya çapında 201 milyon dolar hasılat elde etti.