7 Görüntülenme
The First Grader
7.4 IMDB Puanı

The First Grader

(The First Grader)
Yönetmen
Senaryo Ann Peacock
Ödüller 18 ödül & 12 Adaylık.
The First Grader izle ⭐ The First Grader 2010 - İngiltere yapımı Biyografi, Dram ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Birinci Sınıf Öğrencisi (2010), Justin Chadwick tarafından yönetilen ve Ann Peacock tarafından yazılan bir Kenya biyografik drama filmidir. Film, tüm çocuklara ücretsiz eğitim sunan hükümet politikasından yararlanarak 2003 yılında ilkokula başlayan 84 yaşındaki Kenyalı Kimani Maruge'nin gerçek hikayesine dayanıyor.

Film, Maruge'un okula gidemeyecek kadar yaşlı olduğuna inanan ailesinin ve toplumunun muhalefetiyle karşılaşmasını konu alıyor. Okumayı ve yazmayı öğrenmekte zorlandığı için sınıfta da zorluklarla karşılaşıyor. Ancak Maruge eğitim almaya kararlıdır ve sonunda sınıf arkadaşlarının ve öğretmenlerinin desteğini kazanır.

Birinci Sınıf Öğrencisi, eğitimin gücü ve kişinin hayallerinin peşinden gitmesinin önemi hakkında iç açıcı ve ilham verici bir film. Film aynı zamanda gelişmekte olan ülkelerde eğitime erişimi olmayan birçok çocuğun karşılaştığı zorluklara da dikkat çekiyor.

Film, oyunculuğu, yönetmenliği ve senaryosuyla eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Aynı zamanda ticari bir başarıydı ve gişede 1 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın