25 Görüntülenme
The Front Page
7.3 IMDB Puanı

The Front Page

(The Front Page)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ben Hecht, Charles MacArthur, Billy Wilder
Ödüller 3 ödül & 6 Adaylık.
The Front Page izle ⭐ The Front Page 1974 - Amerika yapımı Komedi, Dram ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Front Page (1974), Billy Wilder'ın yönettiği, Jack Lemmon ve Walter Matthau'nun başrollerini paylaştığı bir kara komedi-drama filmidir. Ben Hecht ve Charles MacArthur'un 1928 tarihli oyununa dayanan aynı adlı 1931 filminin yeniden yapımıdır.

Film, 1920'lerin Chicago'sunda geçiyor ve Chicago Examiner'ın üst düzey muhabirlerinden biri olan ve evlenmek için işinden ayrılmak üzere olan Hildy Johnson'ın (Lemmon) hikayesini konu alıyor. Ancak acımasız editörü Walter Burns (Matthau), idam edilmesi planlanan hükümlü katil Earl Williams'ın (Austin Pendleton) hikayesini haber yapması için görevlendirerek onu kalmaya ikna etmeye çalışır.

Williams idam cezasından kaçar ve Examiner binasının basın odasına sığınır. Johnson nişanlısına işi bırakacağına dair söz vermesine rağmen Burns, Johnson'ı burada kalmaya ve hikayeyi anlatmaya ikna eder.

Hikaye ilerledikçe Johnson ve Burns, Williams'ın izini sürmek ve onu tekrar gözaltına almak için birlikte çalışmalıdır. Yol boyunca yozlaşmış politikacılarla, sahtekar polislerle ve kendi kişisel şeytanlarıyla uğraşmak zorundalar.

Ön Sayfa, keskin diyaloglara ve unutulmaz karakterlere sahip, hızlı tempolu ve esprili bir film. Wilder'ın alaycı ve hiciv tarzının klasik bir örneğidir. Film, gösterime girdikten sonra kritik ve ticari bir başarı elde etti ve Lemmon ve Matthau için En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere sekiz Akademi Ödülü adaylığı aldı.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın