156 Görüntülenme
This Film Is Not Yet Rated
7.4 IMDB Puanı

This Film Is Not Yet Rated

(This Film Is Not Yet Rated)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kirby Dick, Eddie Schmidt, Matt Patterson
Ödüller 3 ödül & 3 Adaylık.
This Film Is Not Yet Rated izle ⭐ This Film Is Not Yet Rated 2006 - Amerika yapımı Belgesel filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. Kirby Dick ve Amy Ziering Kofman'ın yönettiği bir belgesel filmdir. Film, Amerika Sinema Filmleri Birliği'nin (MPAA) film derecelendirme kurulunun gizli ve tartışmalı uygulamalarını araştırıyor.

Film, gönüllü bir film derecelendirme sistemi oluşturmak amacıyla 1968'de kurulan MPAA derecelendirme kurulunun geçmişini inceleyerek başlıyor. Film daha sonra derecelendirme kurulunun nasıl çalıştığına ve kararların nasıl alındığına bakılıyor.

Filmde, deneyimlerini derecelendirme kuruluyla tartışan çok sayıda film yapımcısı ve eleştirmenle yapılan röportajlar yer alıyor. Filmde ayrıca genellikle gizli tutulan derecelendirme kurulu toplantılarının görüntüleri de yer alıyor.

Bu Film Henüz Derecelendirilmedi, kritik ve ticari bir başarı elde etti ve Sundance Film Festivali Büyük Jüri Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Film, MPAA derecelendirme kuruluna korkusuz yaklaşımı ve ifade özgürlüğünün önemine ilişkin önemli mesajı nedeniyle övgü topladı.

Filmin adı, MPAA derecelendirme kurulunun bir filme belirli bir derecelendirme verme nedenlerini açıklamasının gerekli olmadığı gerçeğine atıfta bulunuyor. Bu, film yapımcılarının filmlerine neden belirli bir derece verildiği veya bunu değiştirmek için ne yapabilecekleri konusunda karanlıkta kalabilecekleri anlamına geliyor.

Bu Film Henüz Derecelendirilmedi MPAA derecelendirme kurulunun gizli ve tartışmalı uygulamalarına ışık tutan önemli bir film. Film, sinemaya, ifade özgürlüğüne ve Birinci Değişiklik'e ilgi duyan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film.