112 Görüntülenme
Trainspotting
8.1 IMDB Puanı

Trainspotting

(Trainspotting)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Irvine Welsh, John Hodge
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 23 ödül & 35 adaylık. total
Trainspotting izle ⭐ Trainspotting 1996 - İngiltere yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Trainspotting, 1996 yapımı bir İngiliz kara komedi filmidir. Film, Irvine Welsh'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Film, Edinburgh'da yaşayan bir grup eroin bağımlısı gencin hayatını anlatıyor.

Filmin başrolünde Ewan McGregor yer alıyor. McGregor, Mark Renton'ı canlandırıyor. Renton, gruptaki en kararlı ve rasyonel üyedir. Renton, uyuşturucudan kurtulmaya karar verir ve bu süreçte arkadaşlarıyla olan ilişkilerini de sorgular.

Filmin diğer önemli rollerinde Ewen Bremner, Jonny Lee Miller ve Robert Carlyle yer alıyor. Bremner, Spud'ı canlandırıyor. Spud, gruptaki en saf ve iyi niyetli üyedir. Miller, Sick Boy'u canlandırıyor. Sick Boy, gruptaki en fırsatçı ve hırslı üyedir. Carlyle, Begbie'yi canlandırıyor. Begbie, gruptaki en şiddetli ve tehlikeli üyedir.

Trainspotting, uyuşturucu bağımlılığı, dostluk ve hayal kırıklığı gibi temaları ele alan, cesur ve eleştirel bir filmdir. Film, siyah mizahı ve sert gerçekçiliğiyle dikkat çekmektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın