178 Görüntülenme
Uygunsuzlar
7.2 IMDB Puanı

Uygunsuzlar

(The Misfits)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Arthur Miller
Ödüller 1 ödül & 1 nomination
Uygunsuzlar izle ⭐ Uygunsuzlar (The Misfits) 1961 - Amerika yapımı Dram, Romantik ve Batı filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Misfits (1961), John Huston'ın yönettiği, başrollerinde Marilyn Monroe, Clark Gable, Montgomery Clift ve Eli Wallach'ın oynadığı bir drama filmidir. Arthur Miller'ın 1957 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Film, vahşi atları yakalayıp mezbahaya satmak için Reno, Nevada'da bir araya gelen bir grup uyumsuzun hikayesini anlatıyor. Grupta yakın zamanda boşanmış bir kadın olan Roslyn Tabor (Monroe); Yaşlanan bir kovboy olan Gay Langland (Gable); Eski bir rodeo sürücüsü olan Perce Howland (Clift); ve eski bir İkinci Dünya Savaşı pilotu olan Guido Racanelli (Wallach).

Roslyn başlangıçta Gay'den etkilenir, ancak çok geçmeden onun geçmiş bir dönemin kalıntısı olduğunu anlar. O da Perce'den hoşlanıyor, ancak Perce duygusal olarak zarar görmüş ve bir ilişkiye bağlanamıyor. Guido grubun en istikrarlısı ama aynı zamanda en alaycı olanı.

Dört arkadaş sonunda birlikte vahşi at avına çıkmaya karar verirler. Ancak av planlandığı gibi gitmez. Atları yakalamak tahmin ettiklerinden daha zordur ve atlardan biri kaçarak Gay'i yaralar.

Kaza, grubu kendi ölümlülüğüyle ve varoluşunun anlamsızlığıyla yüzleşmeye zorlar. Hepsinin kaybolduğunu ve asla bulamayacakları bir şeyi aradıklarını fark ederler.

Misfits, dünyadaki yerini bulamayan bir grup insanı konu alan trajik bir film. Bu aynı zamanda değişen Batı Amerika'sının ve kovboy yaşam tarzının gerilemesinin bir yansımasıdır.

Film, vizyona girdiğinde kritik ve ticari bir başarısızlıkla sonuçlandı, ancak o zamandan beri bir klasik olarak kabul edildi. Özellikle kariyerlerinin sonuna gelmiş olan Monroe ve Gable'ın performansları dikkat çekicidir. Film aynı zamanda Batı Amerika'nın keskin ve gerçekçi tasviriyle de dikkat çekiyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın